Potovanja po Avstraliji so vsekakor tveganje za srečanje z nevarnimi živalmi. Strupene kače so v vsej Avstraliji. Med dvajsetimi najbolj strupenimi kačami na svetu jih kar sedem živi v Avstraliji.
Strupeni pajki se zadržujejo v kamnitih ograjah, zemeljskih razpokah, avtomobilskih gumah in na straniščih. Ugriz pajka povzroči lokalno reakcijo na mestu ugriza in sistemski nevrotoksični učinek. Težave večinoma minejo brez zapletov, smrt je le redka, večinoma zaradi odpovedi srca ali dihanja. V prvi pomoči pri ugrizu pajka priporočamo, da prizadeti ud potisnemo v vročo kopel, ki razgradi za toploto občutljivi toksin. Poškodovani ud tudi prevežemo, da preprečimo širjenje strupa po telesu. Med kopanjem ob avstralski obali moramo paziti na opozorila o prepovedi kopanja zaradi velikih in smrtno nevarnih meduz.
Največja nevarnost zanje je od septembra do aprila na severu in severovzhodu celine. Vsako leto je nekaj napadov morskih psov.
Na koralnih grebenih je nekaj strupenih rib, med katerimi je najbolj znana kamena riba (stone fish) s strupenimi bodicami.
Pri prehranjevanju z ribami lahko nastane zastrupitev s ciguatero ali skombroidom. Pogoste so tudi poškodbe plavalcev in potapljačev ob stiku s koralami. Take rane se zelo pogosto okužijo.
V sladkih vodah na severu celine je precej krokodilov. Pred močnimi sončnimi žarki se moramo zaščititi s kremami za sončenje z visokim zaščitnim faktorjem.
Drugo območje Oceanije in Avstralije obsega Melanezijo in Mikronezijo. V to skupino sodio Samoa, Cookovi otoki, Vzhodni otoki, Fidži, Francoska Polinezija, Guam, Kiribati, Marshallovi, Nauru, Nova kaledonija, Niue, Palau, Papua Nova Gvineja, Solomonovi otoki, Tokelau, Tonga, Tuvalu, Vanuatu in otoki Wallis in Futuna. To je ogromno območje, kjer otoke pokrivajo tropski gozdovi. Večina otokov je obdana s koralnimi grebeni, na nekaterih so še delujoči vulkani. Potovanja v Malezanijo in Mikronezijo so glede zdravstvene problematike bolj tvegana.
Malarija je endemična na Papui Novi Gvineji, Solomonovih otokih in na otoku Vanuatu. Zdravila zoper njo so meflokvin, atovakvon – progvanil ali doksiciklin.
Na večini otokov se v obliki epidemij pojavlja denga.
V podeželskih predelih Samoe, Guama, Naura, Marianskih otokov, Papue Nove Gvineje, Solomonovih otokov, Tuvaluja in Vanuatua je občasno prisoten japonski encefalitis.
Podobno je tudi s filariazo. Pogosta so tudi nalezljiva vnetja prebavil.
Tifus je prisoten skoraj na vseh otokih južnega Pacifika, posebno v podeželskih nerazvitih območjih.
Na nekaterih otokih včasih med lokalnim prebivalstvom izbruhne tudi kolera.
Hepatitis A je endemičen na vseh otokih. Priporočamo cepljenje in sicer v dveh odmerkih. Drugi odmerek cepiva je 6 do 12 mesecev po prvem cepljenju. Možno je tudi cepljenje s kombiniranim cepivom proti hepatitisu A in B, odmerki so trije. Drugi odmerek cepiva je en mesec po prvem cepljenju, tretji pa 6 do 12 mesecev po prvem odmerku.
Za zaščito pred črevesnimi obolenji priporočamo, da potniki in turisti uživajo dobro toplotno obdelano hrano in upoštevajo popotniško pravilo: »Cook it, boil it, peel it or leave it.« Svetujemo pitje ustekleničene vode, izogibajmo se ledu v pijačah in poulični prehrani.
Pogoste so tudi zastrupitve z morsko hrano (ciguatera in skombroid).
Hepatitis B je endemičen v celotni regiji.
Primer poliomielitisa je bil zadnjič zabeležen pred petimi leti.
V posameznih območjih Mikronezije je pogost trahom.
Nevarne so tudi nekatere morske živali, strupeni pajki in škorpijoni.